Aktywni seniorzy 60+

Fundacja JogaRuchOddech propaguje zdrowy styl życia, oparty głównie na aktywności fizycznej i zdrowym odżywianiu. Ćwiczenia zarówno fizyczne, jak i oddechowe sprawiają, że czujemy się lepiej, mamy więcej energii i rzadziej chorujemy. Zachowujemy sprawne ciało i umysł na długie lata.

Program AKTYWNI SENIORZY 60+ rozpoczyna się w połowie listopada 2017 i trwa przez 3 miesiące. Skierowany jest do wszystkich mieszkańców Białegostoku w wieku 60+, którzy posiadają naturalną sprawność ruchową, bez przeciwwskazań medycznych do wykonywania ćwiczeń fizycznych i oddechowych.

Jeśli skończyłeś 60 lat, to zapraszamy Cię do nas: Fundacja JogaRuchOddech Białystok, ul. Żytnia 16.

Zajęcia odbywają się we wtorki 09.30-11.00. Zajęcia są bezpłatne.

Joga - Ruch - Oddech - Aktywni Seniorzy 60+

Celem programu jest propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, co w naturalny sposób wpływa na:

  • Poprawę ogólnego samopoczucia fizycznego i psychicznego.
  • Zmniejsza ryzyko zachorowania na różne choroby takie jak: cukrzyca, nadciśnienie, choroba wieńcowa, wysoki poziom cholesterolu lub też minimalizuje ich skutki.
  • Przeciwdziała miażdżycy i osteoporozie.
  • Pomaga nam radzić sobie z otyłością i stresem.
  • Sprzyja zawieraniu nowych przyjaźni i znajomości.
  • Sprzyja utrzymywaniu aktywnej roli w społeczeństwie.
W programie weźmie udział max. 20 osób chcących zwiększyć swoją aktywność fizyczną, nie tylko w trakcie trwania projektu, ale także po jego zakończeniu. Grupa docelowa zostanie wyłoniona na podstawie kart zgłoszeniowych, zgodnie z regulaminem, uwzględniającym zasadę równych szans. Kartę zgłoszeniową można pobrać TUTAJ i wypełnioną wysłać na adres e-mail: jogaruchoddech@gmail.com

Gimnastyka dla seniorów są to łagodne zajęcia usprawniające i wzmacniające układ krążenia, poprawiają wydolność oddechową, wzmacniają mięśnie, dbają o zdrowy kręgosłup, poprawiają postawę, zwiększają koordynację ruchową i ruchomość w stawach. Zajęcia prowadzone są przez certyfikowanych instruktorów.