TY i TWÓJ ODDECH. Czerwcówka z jogą  w Puszczy Białowieskiej 19.06 – 23.06.2019

Posted on Grudzień 23, 2017

TY i TWÓJ ODDECH. Czerwcówka z jogą  w Puszczy Białowieskiej  19.06 – 23.06.2019


Czerwcówka z jogą w Puszczy Białowieskiej  19.06-23.06.2019. 

TY I TWÓJ ODDECH. WARSZTAT ODDECHOWY  Z JOGĄ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.
19.06. – 23.06.2019


Prowadzi : Małgosia Perkowska nauczyciel sri sri jogi

Wystarczy jeden świadomy oddech, żeby zmienić własną perspektywę. Jeden oddech potrafi oderwać nas od natłoku myśli i dać szansę odnalezienia spokoju.

Uważność opiera się w równym stopniu na odczuwaniu swojej fizyczności, emocjonalności i stanu umysłu. Wiele badań naukowych  pokazuje, że poświęcenie uwagi naszemu ciału i świadomemu oddechowi prowadzi prostą drogą do zmniejszenia stresu i odnalezienia spokoju. Ciało, fizyczność i świadomy oddech jest najpewniejszą drogą prowadzącą do  bycia „tu i teraz” również wtedy, gdy umysł gubi się, rozpamiętując przeszłość lub wybiegając w przyszłość.

Autorski program oparty jest na wieloletnim doświadczeniu praktyki jogi i wykorzystywaniu oddechu.

Małgosia Perkowska – nauczyciel Sri Sri Jogi od 2009 roku, (jogę praktykuje od 2002), sportowiec, zawodnik, stający na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracającej równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Doświadczyła, jak praktyki oddechowe rebirthingu i sudarshan kriy pomagają radzić sobie ze stresem, przywracając zdrowie i radość życia. Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwościami neurologicznymi. Zawodowo realizuje się, jako doradca podatkowy, od 2010 roku  wraz z mężem i synami prowadzi Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie oraz studio jogi w Białymstoku.

Praktyki oddechowe-pranajamy są  ważnym elementem warsztatu.  Każda pranajama ma inne działanie i zastosowanie. W trakcie sesji oddechowych, krok po kroku poznasz  poszczególne prana jamy  oraz doświadczysz skuteczności  ich oddziaływania. Będziesz coraz częściej odczuwał czysty, jasny, pozytywny stan umysłu. Zauważysz poprawę pamięci i koncentracji. Badania naukowe  podkreślają  dobroczynne dla zdrowia fizycznego i psychicznego skutki wynikające z praktykowania świadomego oddechu.

Joga i relaksacja. Przystępne pozycje jogi, ćwiczenia poprawiające sprawność i siłę całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem otwarcia barków, klatki piersiowej i prawidłowej  postawy całego ciała. Dzięki praktyce  jogi, zaczniesz  zauważać  zmęczenie,  stres spiętego ciała, zaciśnięte gardło, przyspieszony oddech, przyspieszone bicie serca…  i wtedy zaczniesz włączać świadomy oddech. Prowadzone relaksacje, sesje jogi nidry pogłębią Twoje odczucie spokoju, relaksu  i ciszy.

Zapraszam  osoby chcące poprawić jakość swojego życia, nauczyć się radzenia sobie ze stresem i panowania nad emocjami.  Jeżeli odczuwasz skutki stresu, jeżeli masz trudności ze snem, drażliwość, brak pewności siebie… warto, abyś poznał proste metody oddechowe, które możesz  wykorzystywać codziennie. Dzięki praktykom oddechowym i jodze zadbasz o higienę, spokój swojego umysłu i właśnie dlatego w życiu będą towarzyszyć Ci bardziej świadome wybory. Poprawi się Twoja pamięć, koncentracja, intuicja, nabierzesz zaufania do siebie, wzrośnie poczucie własnej wartości, poczucie bezpieczeństwa i optymizm. Te praktyki  pomogą Ci również zauważyć w jakim miejscu swojego życia jesteś  i co chcesz zmienić.

Program wykorzystuje:

-jogiczne praktyki oddechowe(pranajamy)

-pracę z ciałem, jogę, relaksację

-proste metody poznania zasad funkcjonowania umysłu

-treningi obserwacji swoich myśli i emocji, elementy medytacji

Warsztat da Ci :

– proste narzędzia do krótkiej codziennej praktyki oddechowej

– poczujemy  jak oddech wpływa na Twoje dobre samopoczucie i nastrój

Kiedy nauczymy się odczuwać własne ciało, będziemy  mocniej stać na ziemi. Nauczymy się zauważać reakcję ciała na stres, zauważać myśli które temu towarzyszą, nauczymy się panować nad oddechem. Twój oddech zacznie się wyrównywać, umysł uspokajać i dzięki temu będziesz podejmować świadome działania.

Rozpoczynamy w środę  19 czerwca ok.16.30 zakwaterowaniem,  17.30 sesja jogi pranajamy.

19.00 obiadokolacja.

20.00 spotkanie organizacyjne, ognisko.

Kończymy  w niedzielę 23 czerwca  ok.godz.12.00.

Plan dnia: 8:00 napoje i owoce

8:30 – 10.45 sesja jogi i pranajamy
11:00 śniadanie ( z gorącymi przystawkami)
11:30 – 16:30 czas wolny, spacery
16:30 – 18:15 sesja jogi i pranajamy
18:30 obiadokolacja i wieczorne spotkania przy ognisku

Całkowity koszt 

900 zł od osoby (osoba towarzysząca nie ćwicząca 700 zł) pokój 2 os. z łazienką

Rezerwacja: opłata za warsztat  – 400  na konto: Joga, Ruch, Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57 , Białystok nr konta : 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926

i wypełnienie formularza rezerwacji na stronie  www.starzyna.pl

Opłata za noclegi i wyżywienie  500 zł  gotówką na miejscu  lub  przelewem    na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30  nr  31 1050 1823 1000 0022 7151 7589
– ilość miejsc ograniczona 18-20 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat zaliczki.

W cenie kursu : zakwaterowanie w wygodnych pokojach z łazienkami, wyżywienie, 2 sesje jogi dziennie, w tym sesje ćwiczenia oddechowych (pranajamy) oraz relaksacje, masaż na profesjonalnym łóżku masującym .
 Dodatkowe atrakcje w czasie wolnym w cenie kursu: zewnętrzny duży basen 12 x 18 m, kort tenisowy, krykiet na trawie, masaże na profesjonalnym łóżku masującym, wycieczki po puszczy, nordic walking, ping-pong , rowery, ognisko ze śpiewem i gitarą, filmy z projektora, sauna i inne atrakcje.
Dodatkowo płatne  wycieczka,  do ścisłego rezerwatu Puszczy Białowieskiej (jeżeli będą chętni)  i masaże lomi lomi(zaprosiliśmy profesjonalnego masażystę).

Kontakt:
Małgosia – tel.607-190-005 Andrzej – tel. 606-266-663

e-mail: gosia.joga@gmail.com
www.starzyna.pl           www.facebook.com/StarzynaJoga

Miejsce:  Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej,oddalona od  zgiełku miejskiego i otoczona nieskażoną przyrodą. Zaletą tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas naprawdę się zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych.

Odległość od Warszawy: 200km.dojazd samochodem lub pociągiem ok.3h. Polecamy bardzo wygodne połączenia PKP ze stacji W-Wa Wschodnia, stacja docelowa Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa – Węgrów – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.

Dojazd z Białegostoku: Białystok – Bielsk Podlaski – Dubicze Cerkiewne – Starzyna

Zapraszam na warsztat ,,Ty i Twój Oddech,,

 

                 

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress