Joga w Puszczy Białowieskiej z Małgosią Perkowską, Kamilą Karpińską i gotowaniem. Starzyna 20.07.-26.07.2019

Posted on Grudzień 18, 2017

Joga w  Puszczy Białowieskiej z Małgosią Perkowską, Kamilą Karpińską i gotowaniem. Starzyna  20.07.-26.07.2019

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak  i zaawansowanych w praktyce jogi. Dwie sesje jogi dziennie prowadzone w sposób dający możliwość  pogłębiania praktyki, w zależności od potrzeb i możliwości. Poprzez praktykę jogi jak też warsztat medytacji w ruchu, w tańcu będziesz miał okazję poczuć się wygodniej w swoim ciele, pozbywając się blokad mentalnych i fizycznych.

DSC03413-001  Małgosia Perkowska jest nauczycielem Sri Sri Jogi od 2009 roku, a jogę praktykuje od 2002 roku. Wcześniej realizowała się jako sportowiec i zawodnik, stając na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu.   Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracającej zdrowie i równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Doświadczyła jak praktyki rebirthingu i sudarshan kriy przywracają zdrowie i radość życia. . Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwościami neurologicznymi.

Zawodowo realizuje się jako doradca podatkowy .  Wraz z mężem i synami prowadzi Ośrodek  w Starzynie i Studio Joga-Ruch-Oddech w Białymstoku.

SRI SRI JOGA to  linia łagodnej jogi, daje duże poczucie wolności, pozytywny stan umysłu, siłę, i  z łagodnością pozwala przekraczać swoje ograniczenia . Jest zasadniczo ścieżką Hatha Jogi, jednak dla pełnego rozkwitu ludzkich możliwości  łączy ze sobą inne ścieżki. .  Pielęgnuje najwyższe wartości, z którymi każdy z nas się urodził, dając  witalność, stan poczucia własnej wartości, poczucie bezpieczeństwa w życiu, uwalnia od stresu, depresji i  bezsenności.  W Sri Sri Jodze równorzędny nacisk kładzie się na dobre funkcjonowanie zarówno ciała, umysłu i ducha. Dlatego tak ważne miejsce zajmują tu praktyki oddechowe-pranajamy. Twórca tej ścieżki Sri Sri Ravi Shankar, został zaproszony do Parlamentu Europejskiego, poprowadził pierwszą sesję jogi dla deputowanych i dzień 21 kwietnia uznano za Międzynarodowy Dzień Jogi.  czytaj więcej http://goo.gl/USGuX3

 

 

 

Kamila Karpińska z wykształcenia jest politologiem i psychologiem, absolwentką UW i SWPS,Szkoły Trenerów Umiejętności Psychospołecznych w Ośrodku Intra; stypendystką Goteborgs Universitet w Szwecji i Northeastern Illinois University w USA. Z pasji i serca- nauczycielką jogi i trenerką warsztatów antystresowych. W trakcie pobytu w Indiach ukończyła kurs nauczycielski jogi RYT 200 Yoga Alliance. Czerpie z różnych stylów jogi, choć najbliższa jest jej metoda B.K.S Iyengara, Yin Yoga oraz Vinyasa. Każdy człowiek jest inny, dlatego praktyka powinna być dostosowana do aktualnych jego potrzeb. Jogę praktykuje od 2003 i traktuje jogę jako dialog z ciałem, a nie dążenie do doskonałości. Obserwuje, jak wiele się zmienia pod wpływem uważnej pracy z ciałem, z emocjami i dlatego chce dzielić się tą wiedzą.
czuleoko-4407

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach  warsztatów zapraszamy również do udziału w kursie gotowania(bez dodatkowych opłat). Naukę  gotowania wegetariańskich potraw prowadzi Rafał Perkowski, który od wielu lat jest wegetarianinem i jest kucharzem w znanym warszawskim wegańskim bistro VegeLabb. Chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i pasją gotowania.  Poznamy też tajemnice przygotowania pysznych ciast i słodkości, a to jest domena Natalki Szeroki.

Miejsce

Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej.

Zapraszamy do komfortowego ośrodka Starzyna  Joga- Ruch- Oddech,  oddalonego od zgiełku miejskiego i otoczonego nieskażoną przyrodą. Zaletą tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas się naprawdę zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych(asfaltowe nieuczęszczane drogi).

Odległość od Warszawy 200km.dojazd samochodem lub pociągiem ok.3h. Bardzo dobre połączenia PKP ze stacji W-wa Wschodnia do stacji Policzna . Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór samochodem po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem : W-wa – Węgrów – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.

Zamieszkamy w nowych lub świeżo wyremontowanych pokojach z łazienkami.

Ćwiczyć będziemy w pięknej sali(105m2) z dębową podłogą, drabinkami i pomocami do jogi.

Program: rozpoczynamy w sobotę  ok. 15.00 zakwaterowaniem,  16.30 sesja jogi, 18.30 obiadokolacja i ognisko   . Kończymy w piątek lunchem ok.godz.12 .

Plan dnia: 8.00-8.30  napoje, soki,  owoce.    8.30-10.30 pranajamy i sesja jogi.  11.00 lunch z gorącymi przystawkami  11.30 – 16.30 czas wolny 16.30-18.30 sesja jogi 18.30 obiadokolacja

Zapraszamy na dwie sesje jogi i pranajam dziennie i dodatkowo 4 spotkania z gotowaniem.

Wyżywienie:  zapewniamy poranną herbatę, napoje, owoce, świeże shaki owocowo-warzywne  i  2 pełne wegetariańskie posiłki(z nabiałem).W ciągu dnia przekąski, owoce.  Gotują osoby z wieloletnim doświadczeniem, według sprawdzonych receptur.  Atmosfera spokoju, radości i ciekawości podczas przygotowania posiłków daje efekty w postaci smakowitych potraw.

Koszt wyjazdu:

W pokoju 2 osobowym z łazienką 1450 zł  za osobę ( osoba towarzysząca niećwicząca  1250 zł). Dzieci w wieku 4-12 lat 700 zł.

Rezerwacji dokonujemy wypełniając formularz zgłoszeniowy powyżej lub na stronie   www.starzyna.pl   i wpłacając  opłatę za warsztat  750 zł. na konto:  Joga,Ruch,Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57 , Białystok nr konta :28 1050 1823 1000 0091 3490 1926  .

 

Opłata za pobyt ( spanie i wyżywienie) 700 zł można opłacić gotówką na miejscu lub przelewem na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30  nr  31 1050 1823 1000 0022 7151 7589

Potwierdzenie wpłaty proszę przesłać mailowo adres: gosia.joga@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona ok. 20 osób.. Decyduje kolejność wpłat.

Dodatkowe atrakcje w czasie wolnym, w cenie kursu: sauna , masaż na profesjonalnym łóżku masującym,  zewnętrzny duży basen ,kort tenisowy ze sztuczną trawą, krykiet na trawie, nordic-walking, ping-pong, ognisko ze śpiewem i gitarą , filmy z projektora ,zielone shaki z naturalnych ziół ,  wędrówki po puszczy lub wycieczki rowerowe (rowery są w ośrodku, ale zachęcamy do zabrania własnych rowerów).

Rozmowy, wymiana doświadczeń, pytania i odpowiedzi dotyczące praktyki jogi.

Ponadto atrakcją kulturalną  jest możliwość uczestniczenia w Festiwalu Folkowym w Czeremsze  www.festiwalczeremcha.pl  i oglądanie  spektakli  Międzynarodowego  Festiwalu Teatralnego  WERTEP. Spektakle wystawiane  są w sąsiednich miasteczkach i wioseczkach, wstęp wolny. Jest to szczególna atrakcja kulturalna ściągająca wielu turystów .  Więcej na stronie  www.wertepfestival.pl
Organizator: Małgosia Perkowska  tel.: 607190005, e-mail:  gosia.joga@gmail.com Andrzej Perkowski tel. 606266663  

facebook:  https://www.facebook.com/StarzynaJoga

 Zapraszamy i do zobaczenia w Starzynie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress