Oczyszczanie z jogą i ajurwedą w Puszczy Białowieskiej 3.04 – 7.04.2019 lub 10.04 – 14.04.2019

Posted on Grudzień 27, 2017

Oczyszczanie z jogą i ajurwedą w Puszczy Białowieskiej     3.04 – 7.04.2019 lub 10.04 – 14.04.2019

Oczyszczanie z jogą i ajurwedą w Puszczy Białowieskiej

3.04 – 7.04.2019   

lub   

10.04 – 14.04.2019

 

Małgosia Perkowska – nauczyciel Sri Sri Jogi
Przemek Wardejn-konsultant ajurwedy, coach zdrowia, nauczyciel Jogi .

Zapraszamy na kurs, gdzie ajurweda łączy się z praktyką jogi. Warsztat przeznaczony dla wszystkich, chcących zadbać o zdrowie, poprzez aktywny wypoczynek, jogę , regenerującą – odkwaszającą dietę, masaże, praktyki oddechowe i głęboki relaks . Przekonasz się jak wiele możesz dla siebie zrobić korzystając z naturalnych sposobów wpływających na zdrowie i urodę. Warsztat da Ci wiedzę i motywację do zmian , które chcesz wprowadzać w swoim życiu.
  

Przemek Wardejn jest nauczycielem programów podstawowych i nauczycielskich fundacji Art of Living, nauczycielem jogi oraz absolwentem Instytutu Ayuskama Ayurveda w Rishikesh, w Indiach, a także konsultantem ajurwedyjskim i coachem zdrowia. Codzienne wykłady Przemka i indywidualne konsultacje, wyjchodzą poza suche przekazywanie faktów, dodają siły i motywacji do zmiany złych nawyków, przyzwyczajeń i być może będą natchnieniem do realizacji zapomnianych marzeń. Z zamiłowania fotograf i podróżnik.

Małgosia Perkowska od 2009 roku jest nauczycielem Sri Sri Jogi , a jogę praktykuje od 2002 roku. Wcześniej realizowała się jako sportowiec i zawodnik, stając na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu.   Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracającej zdrowie i równowagę emocjonalną i mentalną. Doświadczyła jak praktyki rebirthingu i sudarshan kriy przywracają witalność  i radość życia. . Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwościami neurologicznymi. Zawodowo realizuje się jako doradca podatkowy.  Wraz z mężem i synami prowadzi Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie. To właśnie joga i praktyki oddechowe pozwalają w równowadze łączyć wiele aktywności życiowych.

Proces oczyszczania na poziomie fizycznym : sesje asan i pranajamy, które są tak dobrane i prowadzone, abyś wracając z kursu mógł rozpocząć krótką 20 min. praktyką własną. Odpowiednia dieta ( monodieta, proste jedzenie,odpoczywa cały układ trawienny),  zabiegi NASYA – codzienna higiena dróg oddechowych, codzienny, godzinny, samodzielny automasaż, masaż manualny  i masaż na profesjonalnym łóżku masującym, spacery nordic-walking.

Oczyszczanie na poziomie emocjonalnym i mentalnym to: praktyka pranajam – technik oddechowych. Poznajesz różne praktyki oddechowe, dowiadujesz się jak działają i jak korzystać z nich w życiu codziennym. Dzięki nim będziesz odzyskiwał uważność i umiejętność bycia „tu i teraz”. Techniki relaksacyjne dają poznanie i doświadczenie pełnego odprężenia. Poprzez  subtelną praktykę wewnętrznej obserwacji ciała, zauważamy napięcia i niewygodę, uczymy się uwalniać bloki energetyczne.
Inwidualna konsultacja ajurwedyjska to: określenie naturalnej naszej konstytucji na podstawie pulsu, wyglądu języka, oczu, paznokci, oraz wywiadu. Rekomendacja odpowiedniego stylu życia, dla danej konstytucji – doszy, rozpisanie diety; w zależności od stopnia i przyczyn nierównowagi (chorób). Zalecane są ajurwedyjskie (ziołowe) preparaty i zabiegi, również dodatkowe rekomendacje wynikające z rozmowy z konsultantem (np. dotyczące emocji, pracy, realizacji życiowego potencjału). Konsultacje trwają ok. godziny.

 

Spodziewane efekty: oczyszczanie odbywa się na wielu poziomach . Z przewodu pokarmowego i całego ciała uwalniają się toksyny i złogi, uelastycznia się nasz kręgosłup i całe ciało, a praktyka codziennych asan i pranajamy stymuluje ogień trawienny. Dzięki temu wzrasta przepływ energii życiowej – prany, wzrasta witalność, a na poziomie emocjonalnym dominuje dobre samopoczucie, spokój i pewność siebie. Ciało zaczyna tracić  zbędne kilogramy, twarz promienieje spokojem, cera się wygładza. Zauważalna jest również poprawa widzenia. 
Dzięki indywidualnym konsultacjom zyskujemy wiedzę na temat swojej doszy i otrzymujemy wskazówki oraz zalecenia dobrane specjalnie dla nas. Uczestnicy zyskają motywację i chęć do codziennej praktyki jogi i oddechu oraz chęć i siłę do wprowadzania zmian w swoim życiu.

P1070426+

Rozpoczynamy we środę:
17.00 – 18.00 – zakwaterowanie

18.00 – 19.00 – sesja jogi regeneracyjnej
19.00 – kolacja  20.00 – spotkanie organizacyjne
Plan dnia – od czwartku do soboty:
6.00 – 7.30 – pobudka i abjanga – samodzielny masaż olejem sezamowym
7.30 – 8.00 – świeże soki owocowo-warzywne
8.00 -10.00 – sesja jogi, pranajamy – techniki oddechowe
10.00 – śniadanie
10.30 – 12.30 – spacery nordic-walking, masaże i czas wolny
13.00 – 14.00 – wykład
14.00 – obiad
14.30 – 16.30 – spacery, masaże i czas wolny
16.30 – 18.00 – sesja jogi
18.00 – kolacja
18.30 – 21.00 – spacery, masaże,medytacja, wykład 
Plan dnia – niedziela:
6.00-7.30 – pobudka i abjanga – automasaż olejem sezamowym
7.30 – 8.00 – świeże soki owocowo-warzywne
8.00-10.30 – sesja jogi, pranajamy – techniki oddechowe                                                                               

10.30 – śniadanie                                                                                                                                         

12.00-13.00 – spotkanie kończące

Nie zaleca się przywożenia jakichkolwiek produktów spożywczych, owoców. W ciągu dnia podawane są ciepłe napoje. Posiłki są ciepłe, proste i  nie będziesz miał odczucia głodu.

Niezbędna jest ciepła, wygodna odzież i buty do spacerów, strój do ćwiczeń, ciepłe ubrania, ręcznik ( trochę gorszy do wytarcia się po masażach olejowych), klapki. Podstawą procesów oczyszczania jest komfort cieplny. Warto wziąć termos i koniecznie suszarkę do włosów .

Przed wyjazdem uczestnicy otrzymają wskazówki i zalecenia dotyczące przygotowania do oczyszczania.

 

 

SONY DSC

Miejsce:  Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej, oddalona od  zgiełku miejskiego i otoczona nieskażoną przyrodą. Zaletą tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas naprawdę się zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych.

Odległość od Warszawy: 200km.dojazd samochodem lub pociągiem ok.3h. Polecamy bardzo wygodne połączenia PKP ze stacji W-Wa Wschodnia, stacja docelowa Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa – Węgrów – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.

Dojazd z Białegostoku: Białystok – Bielsk Podlaski – Dubicze Cerkiewne – Starzyna

 

27a

Zakwaterowanie i całkowita cena za warsztat (z masażami)     – 1350 zł             ( w pokoju 2 osob. z łazienką), osoby powtarzające 1250 zł.. Mieszkamy w nowych, komfortowych pokojach. Dopłata za pokój 1-osobowy 500 zł.
Ćwiczymy w pięknej sali z dębową podłogą, drabinkami, do dyspozycji mamy bolstery, paski, kostki, koce – pomoce ułatwiające praktykę jogi, również kije nordick-walking i rowery.

W cenie kursu : wyżywienie i zakwaterowanie, diagnostyka pulsu, indywidualne konsultacje, sesje jogi i pranajamy, codzienne wykłady o ajurwedzie, masaż manualny i masaż na profesjonalnym łóżku masującym,, rowery i kije nordik-walking

Rezerwacja: poprzez wpłatę zaliczki – 400zł na konto: Joga, Ruch, Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57 , Białystok nr konta : 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926
i wypełnienie formularza rezerwacji na stronie  www.starzyna.pl 

Dopłata gotówką na miejscu lub przelewem na dwa konta odpowiednio:                                                                                             

  350 zł na konto jak zaliczka ( jak wyżej)

i 600 zł na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30  nr  31 1050 1823 1000 0022 7151 7589
– ilość miejsc ograniczona do max. 14 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat zaliczki.

Kontakt:
Małgosia – tel.607-190-005 Andrzej – tel. 606-266-663

e-mail: gosia.joga@gmail.com
www.starzyna.pl           www.facebook.com/StarzynaJoga

Zapraszamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress