Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

OBÓZ MOVEMENT INTENSIVE w Starzynie. 26.09 – 2.10.2022r

26.09.2022 | 16:00 - 2.10.2022 | 12:00

Fundacja Joga-Ruch-Oddech Białystok - warsztaty w puszczy Białowieskiej

OBÓZ MOVEMENT INTENSIVE

Zapraszamy wszystkich entuzjastów ruchu i fizyczności, na wyjątkowy, jedyny taki w Polsce obóz MOVEMENT INTENSIVE!

DATA OBOZU:
26.09 – 02.10

Więcej o obozie
Pod względem fizycznym, obóz jest dla każdego – nie ma wstępnych wymagań. Zadania, które będziemy wykonywać z łatwością umożliwiają skalowanie progresji.

Obóz dedykujemy każdemu kto pragnie rozwijać się i jest zainteresowany tematem fizyczności, niezależnie od przeszłego doświadczenia. Jeśli pochodzisz ze świata tańca, yogi, sztuk walk, przygotowania motorycznego lub ten warsztat jest twoją pierwszą stycznością z aktywnością fizyczną od dawna – to doświadczenie na pewno przyczyni się do poszerzenia twojej perspektywy na ciało, ruch i rozwój.

Obóz jest również przeznaczony dla trenerów i fizjoterapeutów, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o kreatywne rozwiązania i dowiedzieć się, jak tworzyć środowisko gdzie podopieczni w ciekawy sposób mogą wykorzystywać i doskonalić swoją sprawność fizyczną.

Planowane warsztaty

FLOORWORK, SAMOORGANIZACJA I MOTORYKA W TAŃCU

Spojrzymy na floorwork, narzędzia Fighting Monkey i taniec fizyczny przez soczewkę tzw. „Constraints-Led Approach” – podejścia, które wywodzi się z Teorii Dynamicznych Systemów i polega na takim zastosowaniu ograniczeń/restrykcji, które stymuluje zdolności samoorganizacyjne organizmu, pojawiające się w odpowiedzi na wymogi środowiska – zadania.

Teoria Dynamicznych Systemów i wyłaniające się z niej podejście „bottom-up” mówi o tym, że kompleksowy system, taki jak człowiek, ma zdolność do znajdowania uporządkowanych rozwiązań (wzorców koordynacji, strategii ruchowych) bez konieczności ścisłej, odgórnej kontroli, czy planu.

Integralną częścią warsztatu jest praca w oparciu o mniej lub bardziej konwencjonalne narzędzia przygotowania motorycznego adekwatne do specjalnych wymogów tańca.

RUCH – RYTM – GŁOS

Kiedy śpiewamy razem, harmonizujemy oddechy i bicia naszych serc. Uczymy się słuchać i robić przestrzeń dla innych, ale też wypełniać ją swoim brzmieniem. Z dystansem i radością eksplorować czym jest dźwięk. Odkrywamy muzykę, która jest w nas, aby wyrażać, to co w nas żywe i transformować to, co trudne, robiąc miejsce na lekkość i przepływ.

Podczas zajęć poznasz rozmaite “narzędzia”, które pomogą ci lepiej odnajdywać się w świecie improwizacji – czy to w ruchu, muzyce, czy w codziennym życiu. Ten warsztat jest o odkrywaniu swojego języka twórczej ekspresji. O szukaniu połączenia z samym sobą i światem dookoła poprzez ruch, rytm i dźwięk. O improwizacji, zabawie i eksploracji. O słuchaniu i czerpaniu inspiracji i mądrości ze świata natury.

RUCH W RELACJACH

W trakcie tego warsztatu będziemy eksplorować w jaki sposób możemy tworzyć środowiska pomocne w budowaniu systemu zdolnego do reagowania na różne rodzaje informacji. Będziemy korzystać z pracy w relacjach: z drugą osobą – współpracując lub działając przeciwko niej, będziemy poruszać się i eksplorować nasze ciała w konteście obiektów, dźwięków i kreatywnych środowisk, które sami stworzymy.

Ważną częścią warsztatu będzie dialog odnośnie tego, jak rozwijać osobistą praktykę, która może wspierać nasze życie i unikalne kierunki, które sami dla siebie wyznaczamy. Zaprezentowany zostanie szerszy kontekst „praktyki ruchu” / „movement” i jej miejsca w kulturze fizycznej.

Szczegóły na stronie organizatora https://octopusmovement.pl/oboz-movement-intensive/

Zapraszamy

Szczegóły

Start:
26.09.2022 | 16:00
Koniec:
2.10.2022 | 12:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Starzyna
Starzyna 30
Starzyna, Polska