Nauczyciele

Joga - Ruch - Oddech - Małgorzata Perkowska

Małgorzata Perkowska

Właścicielka Studia Joga Ruch Oddech – Nauczycielka Sri Sri Jogi

Od 2009 roku jestem nauczycielem Sri Sri Jogi, a jogę praktykuję od 2000. Prowadząc zajęcia wykorzystuję również doświadczenie z jogi Iyengara, mahajogi, jogi funkcjonalnej.
Wcześniej realizowałam się jako sportowiec i zawodnik, stając na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę rozpoczęłam od studium oddechu (rebirthingu i sudashankrii), jako techniki przywracającej zdrowie i równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Oddech i joga były mi szczególnie bliskie i pomocne w trudnych sytuacjach życiowych. Oprócz regularnych sesji i warsztatów, również prowadzę zajęcia jogi z osobami z dolegliwościami neurologicznymi.
Pranajamy (ćwiczenia oddechowe) i joga jest dla mnie nauką życia, zgłębianiem i poznawaniem siebie i świata. Dzięki temu żyję pełniej i umiejętnie godzę wiele dziedzin: dom, praca, sport i inne i czuję, że życie zawsze mnie wspiera. Od 2009 roku wraz z mężem i synami prowadzimy Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie w Puszczy Białowieskiej, a od 2016 roku także Studio Jogi na ul.Żytniej 16, w Białymstoku.
Zawodowo realizuję się jako doradca podatkowy i joga oraz ćwiczenia oddechowe pomagają mi radzić sobie ze stresem.
Moi Nauczyciele to: Ewy Foley, Ewy Łukasińskiej, Collin Sison, Joy Mane, Nemy Nanth, Sri Sri Ravi Shankar, Yogacharya Krishan Verma, Jaki Nett, Donna Fahri i inni i wszystkim im z serca dziękuję. Regularnie uczestniczę w warsztatach, co daje mi to dużą satysfakcję i inspirację do bycia nauczycielem.


Joga - Ruch - Oddech - Karolina Wołowiec

Karolina Wołowiec

Trener personalny – Instruktorka zajęć Mobilność

Jestem trenerem personalnym oraz absolwentką kursu Trenera Personalnego oraz Treningu Funkcjonalnego organizacji IFAA i Mauricz.com. Kształtowania poprawnej motoryki ruchu uczyłam się od Remigiusza Rzepki – trenera przygotowania fizycznego Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.
Sportem zaraziłam się już w podstawówce, kiedy dołączyłam do reprezentacji szkoły w lekkoatletyce i biegach przełajowych. Do dzisiaj z „choroby” niewyleczona.
W międzyczasie zajmowałam się alpinistyką miejską, wspinaczką skałkową, Izraelskim systemem walki wręcz krav-maga, jogą oraz cross-fitem. Aktualnie trenuję kalistenikę. Zebrane doświadczenie wykorzystuję na treningach personalnych ze swoimi podopiecznymi.
W Joga Ruch Oddech zapraszam na zajęcia z mobilności, podczas których z pomocą wałków do masażu powięziowego, elastycznych gum oraz ćwiczeń niekoniecznie statycznych:) będę pracować z Wami nad poprawą motoryki ruchu, tak abyście mogli trenować na zajęciach fitness i siłowni minimalizując ryzyko urazów.
Poprawna motoryka ruchu to także większy komfort i mniej bólu podczas wykonywania codziennych czynności tj. noszenie zakupów, zabawa z dzieckiem, sprzątanie czy wchodzenie po schodach.


Joga - Ruch - Oddech - Wioletta Niechwiedowicz

Wioletta Niechwiedowicz

Nauczycielka Jogi Klasycznej

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego.
Swoje zajęcia opieram na zdobytej wiedzy i własnym doświadczeniu. Uczestniczyłam w wielu wartościowych warsztatach, lubię podglądać innych instruktorów podczas pracy – uważam, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Swoje zajęcia opieram na wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, zwracam uwagę na istotne detale, które często mają wpływ na zaburzenia prawidłowego funkcjonowania ciała, jako całości. Fascynuje mnie motoryka człowieka i zaburzeniami w jej zakresie.
Uważam, że odnalezienie źródła problemu jest najtrudniejsze, reszta zależy od chęci. Nigdy nie testuję nowości na grupie, jeśli nie sprawdzę tego na sobie. Moje zajęcia można opisać w trzech słowach wytrwałość , cierpliwość i uważność. Zwracam uwagę na najmniejsze detale, gdyż cały sens ćwiczenia tkwi w najmniejszych szczegółach.
Moje motto to „jeśli coś robisz skoncentruj się i zrób to dobrze, tylko wtedy zaobserwujesz progres, który doprowadzi Cię do upragnionego celu”.


Jagoda Rogowska

Nauczyciel Sri Sri Jogi
Certyfikowany nauczyciel Sri Sri Jogi oraz innych programów
Art of Living. Absolwentka licznych kursów zaawansowanych w Polsce i na świecie.
Od kilkunastu lat prowadzi regularne sesji jogi, naucza technik oddechowych,
medytacji i przekazuje starożytną mądrość. Prowadzi sesje klasycznej, źródłowej
jogi w jej czystej formie, mając na uwadze nie tylko dbałość o ciało, lecz także inne
poziomy naszego Istnienia – jak oddech, emocje, umysł, duch. Kompleksowe i
łagodne, lecz głęboko efektywne sesje jogi dają uczestnikom poprawę zdrowia
fizycznego i psychicznego oraz doświadczenie harmonii, spokoju i zadowolenia.
Będąc od kilkunastu lat jest na ścieżce rozwoju duchowego pod kierunkiem Sri Sri
Raviego Shankara, krzewi starożytne techniki jogiczne i ponadczasową mądrość,
przyczyniając się do realizacji misji swego Mistrza – tworzenia społeczeństwa
wolnego od chorób, stresu, przemocy i wojen. Inicjatorka wielu akcji
charytatywnych, m.in. „Joga w Parku”. Z wykształcenia pedagog; miłośniczka
sztuki, astrologii i podróży.


Dana Stańczyk

Nauczycielka Jogi Iyengara

Certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara. Swoją przygodę z jogą zaczęła prawie piętnaście lat temu w Londynie, gdzie mieszkała przez ostatnie kilkanaście lat. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, na tyle intensywna i trwała, że po latach praktyki własnej, postanowiła ukończyć kurs nauczyciela jogi, żeby móc przekazać zdobytą wiedzę i podzielić się swoim doświadczeniem.
Metoda Iyengara jest wielką pasją Danuty. Jej sesje są prowadzone z dużym profesjonalizmem, w bardzo przyjaznej atmosferze. Asany są dopasowywane do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.


Damian Czarniecki

Nauczyciel Hatha Jogi

Swoją praktykę jogi rozpoczął w 2012r. Od 2019 roku prowadzi zajęcia. Nauki hatha jogi przekazuje uczestnikom zajęć w formie ćwiczeń na macie. Każda sesja hatha jogi jest metaforą całego życia z początkiem, jako narodzinami – etapem poznawania swego ciała, umysłu, później – rozwijaniem swoich możliwości, potencjału, aby dotrzeć do Źródła spokoju, zakończyć wyciszeniem i poddaniem się nurtowi życia. Praktyka jogi to balans siły i łagodności.

Marta i Mariusz Raubo

Terapia dźwiękiem, techniki szamańskie

Mariusz Raubo – od ponad 20 lat związany z grą na instrumentach perkusyjnych. Swoją drogę z medycyną szamańską oraz terapią energetyczną rozpoczął w 2012 roku. Szkolił się min. u Małgorzaty Wołukanis, dr. Sławomira Sówki a szamańskie umiejętności doskonalił m.in. u Davida Thomsona oraz Avrick Baghramian. Od kilku lat prowadzi także indywidualne masaże dźwiękiem.
Marta Raubo – od 2015 roku zajmuje się zawodowo terapiami energetycznymi. Dyplomowana masażystka i bio masażystka. Certyfikowany terapeuta Konstelacji Rodzinnych - Terapia Systemowa Rodzin, pedagog, muzykoterapeuta (terapia kamertonami, Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa). Absolwentka sześcioletniej Państwowej Szkoły Muzycznej. Instruktorka jogi śmiechu.