Nauczyciele

Joga - Ruch - Oddech - Małgorzata Perkowska

Małgorzata Perkowska

Właścicielka Studia Joga Ruch Oddech – Nauczycielka Sri Sri Jogi

Od 2009 roku jestem nauczycielem Sri Sri Jogi, a jogę praktykuję od 2000. Prowadząc zajęcia wykorzystuję również doświadczenie z jogi Iyengara, mahajogi, jogi funkcjonalnej.
Wcześniej realizowałam się jako sportowiec i zawodnik, stając na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę rozpoczęłam od studium oddechu (rebirthingu i sudashankrii), jako techniki przywracającej zdrowie i równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Oddech i joga były mi szczególnie bliskie i pomocne w trudnych sytuacjach życiowych. Oprócz regularnych sesji i warsztatów, również prowadzę zajęcia jogi z osobami z dolegliwościami neurologicznymi.
Pranajamy (ćwiczenia oddechowe) i joga jest dla mnie nauką życia, zgłębianiem i poznawaniem siebie i świata. Dzięki temu żyję pełniej i umiejętnie godzę wiele dziedzin: dom, praca, sport i inne i czuję, że życie zawsze mnie wspiera. Od 2009 roku wraz z mężem i synami prowadzimy Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie w Puszczy Białowieskiej, a od 2016 roku także Studio Jogi na ul.Żytniej 16, w Białymstoku.
Zawodowo realizuję się jako doradca podatkowy i joga oraz ćwiczenia oddechowe pomagają mi radzić sobie ze stresem.
Moi Nauczyciele to: Ewy Foley, Ewy Łukasińskiej, Collin Sison, Joy Mane, Nemy Nanth, Sri Sri Ravi Shankar, Yogacharya Krishan Verma, Jaki Nett, Donna Fahri i inni i wszystkim im z serca dziękuję. Regularnie uczestniczę w warsztatach, co daje mi to dużą satysfakcję i inspirację do bycia nauczycielem.


Joga - Ruch - Oddech - Karolina Wołowiec

Karolina Wołowiec

Trener personalny – Instruktorka zajęć Mobilność

Jestem trenerem personalnym oraz absolwentką kursu Trenera Personalnego oraz Treningu Funkcjonalnego organizacji IFAA i Mauricz.com. Kształtowania poprawnej motoryki ruchu uczyłam się od Remigiusza Rzepki – trenera przygotowania fizycznego Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.
Sportem zaraziłam się już w podstawówce, kiedy dołączyłam do reprezentacji szkoły w lekkoatletyce i biegach przełajowych. Do dzisiaj z „choroby” niewyleczona.
W międzyczasie zajmowałam się alpinistyką miejską, wspinaczką skałkową, Izraelskim systemem walki wręcz krav-maga, jogą oraz cross-fitem. Aktualnie trenuję kalistenikę. Zebrane doświadczenie wykorzystuję na treningach personalnych ze swoimi podopiecznymi.
W Joga Ruch Oddech zapraszam na zajęcia z mobilności, podczas których z pomocą wałków do masażu powięziowego, elastycznych gum oraz ćwiczeń niekoniecznie statycznych:) będę pracować z Wami nad poprawą motoryki ruchu, tak abyście mogli trenować na zajęciach fitness i siłowni minimalizując ryzyko urazów.
Poprawna motoryka ruchu to także większy komfort i mniej bólu podczas wykonywania codziennych czynności tj. noszenie zakupów, zabawa z dzieckiem, sprzątanie czy wchodzenie po schodach.


Joga - Ruch - Oddech - Wioletta Niechwiedowicz

Wioletta Niechwiedowicz

Nauczycielka Jogi Klasycznej

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego.
Swoje zajęcia opieram na zdobytej wiedzy i własnym doświadczeniu. Uczestniczyłam w wielu wartościowych warsztatach, lubię podglądać innych instruktorów podczas pracy – uważam, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Swoje zajęcia opieram na wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, zwracam uwagę na istotne detale, które często mają wpływ na zaburzenia prawidłowego funkcjonowania ciała, jako całości. Fascynuje mnie motoryka człowieka i zaburzeniami w jej zakresie.
Uważam, że odnalezienie źródła problemu jest najtrudniejsze, reszta zależy od chęci. Nigdy nie testuję nowości na grupie, jeśli nie sprawdzę tego na sobie. Moje zajęcia można opisać w trzech słowach wytrwałość , cierpliwość i uważność. Zwracam uwagę na najmniejsze detale, gdyż cały sens ćwiczenia tkwi w najmniejszych szczegółach.
Moje motto to „jeśli coś robisz skoncentruj się i zrób to dobrze, tylko wtedy zaobserwujesz progres, który doprowadzi Cię do upragnionego celu”.


Joga - Ruch - Oddech - Marta Żukowska

Marta Żukowska

Instruktor Tańca

Marta Żukowska- Instruktor Tańca Nowoczesnego (Woak Białystok 2012r.). Instruktor Tańców w Kręgu (CircleDance Wrocław 2013r.) absolwentka Kursu Terapii Tańcem i Ruchem (Woak Białystok 2014r.).
Moi Nauczyciele: Zuzanna Pędzich, Irena Konachowicz, Danuta i Panagiotis Stogidis, Anna Trąbała, Lynn Frances, Apostolos Skrekas, Katarzyna Witek, Justyna Torłop – Bajew, Martine Winnington , Agata Błaż, Sylwia Geelhar.
Odkąd sięgam pamięcią, od zawsze fascynował mnie taniec.
Taniec, ruch to życie, wszystko, co chcę powiedzieć można wyrazić tańcem.
Wierzę, że kiedy wyrażamy się w tańcu, uzdrawiamy duszę, budzimy nasze ciało, drzemiącą w nim moc i ekspresję, wzmacniamy kontakt z samym sobą, ale i światem zewnętrznym. W cudowny sposób taniec budzi w człowieku poczucie wolności, pozwala zachować rozsądek w świecie pełnym cierpienia i niedostatku, czasem wyraża błogą radość, czasem ból, zawsze jednak, pozwala odkryć nas samych. Taniec jest zwierciadłem, w którym możemy się przeglądać, dostrzec to, co prawdziwe i piękne.