O nas

Małgosia i Andrzej Perkowscy

Joga Ruch Oddech

Przed 2017 rokiem przez wiele lat prowadziliśmy własne firmy, ale ciągle szukaliśmy miejsca za miastem, gdzie moglibyśmy realizować swoje pasje. Zakup w 2009 roku domu w Starzynie, w maleńkiej wsi na skraju Puszczy Białowieskiej, dał początek wielu zmianom. Zaczęło się od kapitalnych remontów budynków, basenu, wybudowania sali gimnastycznej, jadalni i kortu tenisowego, a potem sprzedaży własnych firm. Decyzje były naturalne, gdyż coraz więcej czasu zajmowało nam dbanie o to miejsce, prace gospodarskie i ogrodnicze, a codzienny dojazd z Białegostoku stawał się zbyt uciążliwy. W Starzynie mogliśmy rozwijać własne pasje, czyli jogę, ruch, spacery, tenis, pływanie i oddech. Wszystko to w klimatycznych miejscach, w otoczeniu pięknej i dziewiczej przyrody. Bardzo lubimy poznawać nowych ludzi i podtrzymywać powstałe przyjaźnie. Podobne zainteresowania mają nasi dorośli synowie Maciej i Rafał, którzy wspierają nas w wolnym czasie.

Joga - Ruch - Oddech
Dołożyliśmy wiele starań, aby stworzyć miejsce idealne do aktywnego wypoczynku dla nas i naszych gości. Czas tu spędzony to przejście od skomplikowania i złożoności, do prostoty życia. Cisza, bliskość przyrody, wyjątkowy i kameralny klimat daje możliwość odzyskania równowagi, harmonii ciała i umysłu. Zapraszamy ciekawych ludzi, nauczycieli jogi, tai-chi, terapeutów bazujących na pracy z ruchem, po to aby nasi goście mogli doświadczyć i wybrać coś dla siebie.

Zależy nam na tym, aby czas spędzony w Starzynie był zarówno odpoczynkiem, jak też inspiracją, aby wspierał zmiany zachodzące w nas, aby aktywny styl życia i świadomy oddech towarzyszyły nam na co dzień.

W 2016 stworzyliśmy kolejne miejsce związane z aktywnością ruchową, wspierające zdrowy styl życia. Studio Joga-Ruch-Oddech znajduje się w rodzinnym mieście w Białymstoku na ul. Żytniej 16. Przestronna sala z dębową podłogą i drabinkami, pomoce do ćwiczeń, certyfikowani nauczyciele – to wszystko można znaleźć w naszym Studiu. Organizujemy szkolenia, warsztaty jogi i rehabilitacji ruchowej, kursy oddechowe itp.

Oba te ośrodki zainicjowały powstanie Fundacji, której celem jest propagowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życiu i szeroko pojętej ekologii. Udało się nam zorganizować kilka ciekawych, bezpłatnych programów, między innymi Joga na Politechnice, zajęcia „Aktywni Seniorzy 60+”, Terapia Ruchem Metodą Feldenkraisa i inne, i wszystkie cieszą się dużą popularnością.

JogaRuchOddech to nie tylko budynki i miesca. To głównie ludzie, którzy przyjeżdżają na wypoczynek, czy uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach. To atmosfera ciekawości, spokoju i wzajemnego wsparcia, gdzie można znaleźć coś dla siebie. To przyjaźnie, które zostają na długie lata.

JogaRuchOddech to forma wypoczynku, która prowadzi do równowagi i harmonijnych relacji z otaczającym światem.

Uśmiech i życzliwość dla siebie i innych to nasze motto.

Małgosia i Andrzej Perkowscy