Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Warsztaty Sri Sri Jogi i Jogi Iyengara w Puszczy Białowieskiej. Starzyna 09.07 – 15.07.2022

9.07.2022 | 15:00 - 15.07.2022 | 12:00

Fundacja Joga-Ruch-Oddech Białystok - warsztaty w puszczy Białowieskiej

Nigdzie nie odpoczniesz tak skutecznie, jak w Starzynie. W otoczeniu nieskażonej przyrody, będziesz mógł zanurzyć się w dźwiękach lasu i harmonijnych wibracjach śpiewu ptaków. Zapraszamy na warsztat, na którym będziesz mógł praktykować dwie różne szkoły jogi, pod okiem doświadczonych nauczycieli.  Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, pragnących poznać  Sri Sri Jogę i Jogę Iyengara, jak i ćwiczących systematycznie. Zajęcia są prowadzone w sposób dający możliwość poznania i pogłębiania praktyki w zależności od potrzeb i możliwości uczestników.

Zajęcia:
SRI SRI JOGA – to łagodna forma praktykowania Hatha Jogi, daje duże poczucie wolności, pozytywny stan umysłu, siłę i ze spokojem pozwala przekraczać ograniczenia. Dla pełnego rozkwitu ludzkich możliwości łączy ze sobą inne ścieżki i pielęgnuje najwyższe wartości, z którymi każdy z nas się urodził. Okazuje się, że postępy w praktyce jogi i pogłębianie zaawansowanych asan jest możliwe dzięki oddechowi, uważności i wrażliwości. Dużą uwagę zwraca na stan umysłu, poznawanie natury umysłu oraz praktykowanie spokoju i lekkości nawet w wymagających asanach. Dlatego tak ważne miejsce zajmują praktyki pranajamy. Systematyczna praktyka wzmacnia siłę, witalność, zdrowie, uwalnia od stresu, depresji i bezsenności.

Twórca tej ścieżki Sri Sri Ravi Shankar, został zaproszony do Parlamentu Europejskiego, poprowadził pierwszą sesję jogi dla deputowanych i dzień 21 kwietnia uznano za Międzynarodowy Dzień Jogi. Więcej na: http://goo.gl/USGuX3

JOGA IYENGARA jest bezpieczną i sprawdzoną metodą, której prawo przekazywania mają wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele. Przekaz Iyengara jest spójnym, logicznie skonstruowanym systemem, w którym prostota idzie w parze z niezwykłą finezją wykonywanych ćwiczeń. Przemyślana metodyka nauczania uzależniona jest od stopnia zaawansowania, jak również ogólnej kondycji i fizycznej dyspozycji uczniów.

Nauczyciele:
Małgosia Perkowska – nauczyciel Sri Sri Jogi od 2009 roku, (jogę praktykuje od 2002), sportowiec, zawodnik, stający na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracającej równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Doświadczyła, jak praktyki oddechowe rebirthingu i sudarshan kriy pomagają radzić sobie ze stresem, przywracając zdrowie i radość życia. Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwościami neurologicznymi. Zawodowo realizuje się, jako doradca podatkowy i od kilku lat wraz z mężem i synami prowadzi Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie.
Dana Stańczyk – certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara. Swoją przygodę z jogą zaczęła prawie piętnaście lat temu w Londynie, gdzie mieszkała przez ostatnie kilkanaście lat. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, na tyle intensywna i trwała, że po latach praktyki własnej, postanowiła ukończyć kurs nauczyciela jogi, żeby móc przekazać zdobytą wiedzę i podzielić się swoim doświadczeniem.
Metoda Iyengara jest wielką pasją Danuty. Jej sesje są prowadzone z dużym profesjonalizmem, w bardzo przyjaznej atmosferze. Asany są dopasowywane do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.

Miejsce    www.starzyna.pl
Komfortowy ośrodek Starzyna Joga-Ruch-Oddech w małej, urokliwej osadzie na skraju Puszczy Białowieskiej, oddalony od zgiełku miejskiego i otoczony nieskażoną przyrodą. Zaletą tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas się naprawdę zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych (asfaltowe nieuczęszczane drogi). Podczas pobytu można zwiedzić Białowieski Park Narodowy, pokazowy Rezerwat Żubrów czy Muzeum Przyrodniczo-Leśnie. Ponad to warto zobaczyć Park Pałacowy otoczonym Dębami zasadzonymi jeszcze w XVIII wieku, XIX-wieczny dwór modrzewiowy Jodłówka czy XVI-wieczny kościół wzniesiony przez królową Bonę. Cerkiew parafialną pw Podwyższenia Krzyża Pańskiego z XIX wieku wraz z cudownym niebieskim cmentarzem.

Odległość od Warszawy:
200 km. Dojazd samochodem lub pociągiem ok.3 h. Bardzo dobre połączenia PKP ze stacji W-wa Wschodnia do stacji Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór samochodem po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa – Mińsk Maz. – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.

Mieszkać będziemy w nowych lub świeżo wyremontowanych pokojach z łazienkami.
Na zajęciach będziemy się spotykać w pięknej sali (105 m2) z dębową podłogą, drabinkami i pomocami do jogi. Ośrodek posiada maty do jogi na wyposażeniu, jednak zachęcamy do wzięcia ze sobą własnych.

Program:
Rozpoczynamy w sobotę ok. 15.00 zakwaterowaniem
16.30 – zapraszamy na sesję jogi.
18.30 – na obiadokolację.

Pobyt kończymy śniadaniem w piątek ok. godz. 12.00.

Plan dnia:
8.00 – 8.30 – napoje, soki, owoce.
8.30 – 10.30 – sesja pranajamy i sri sri jogi.
10.30 – śniadanie z gorącymi przystawkami
11.00 – 16.30 – czas wolny
16.30 – 18.30 – sesja jogi Iyengara
18.30 – obiadokolacja
W trakcie pobytu,  ok.20.30 (dwa wieczory) będą poprowadzone  sesje głębokiego relaksu tzw. jogicznego śnienia i praktyka medytacji.

Wyżywienie:
Każdy dzień zaczynamy od porannej herbaty, napojów i owoców. Potem podajemy 2 pełnowartościowe wegetariańskie posiłki (śniadanie i obiadokolację) w formie bufetu szwedzkiego. Gotują osoby z wieloletnim doświadczeniem, według sprawdzonych receptur. Napoje dostępne są przez cały dzień. Ok.14.30 podawany jest jeszcze tzw. podobiadek.

Koszt pobytu:

  • w pokoju 2-osobowym z łazienką – cena za osobę 1890 zł, osoba towarzysząca, niećwicząca – 1600 zł.
  • dzieci 4-12 lat w pokojach z rodzicami – 950 zł.

Sposób rezerwacji miejsc:
Rezerwacji dokonujemy wypełniając formularz zgłoszeniowy  na stronie www.starzyna.pl

Formularz zgłoszeniowy

oraz wpłacając opłatę  za warsztat w kwocie 790 zł na konto: Joga,Ruch,Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57, Białystok, nr konta: 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926.

 

Opłata w kwocie 1100 zł za wyżywienie i zakwaterowanie  płatne przelewem najpóźniej dzień przed warsztatem na konto :Andrzej Perkowski, Starzyna 30, nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589.

Potwierdzenie wpłaty proszę przesłać mailowo adres: gosia.joga@gmail.com

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłat zaliczki.

Dodatkowe atrakcje w cenie pobytu:
sauna, masaż na profesjonalnym łóżku masującym, zewnętrzny duży basen, kort tenisowy ze sztuczną trawą, krykiet na trawie, nordic-walking, ognisko ze śpiewem i gitarą, filmy z projektora, wędrówki po puszczy lub wycieczki rowerowe (rowery są w ośrodku). Rozmowy, wymiana doświadczeń, pytania i odpowiedzi dotyczące praktyki jogi.

Więcej o Ośrodku i warsztatach na www.starzyna.pl lub na facebooku: https://www.facebook.com/StarzynaJoga.

Organizatorzy:
Małgosia Perkowska tel.: 607 190 005, e-mail: gosia.joga@gmail.com
Dana Stańczyk tel.794761698,

Zapraszamy i do zobaczenia w Starzynie

Szczegóły

Start:
9.07.2022 | 15:00
Koniec:
15.07.2022 | 12:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Starzyna
Starzyna 30
Starzyna, Polska

Organizator

Joga – Ruch – Oddech
Telefon:
Małgosia: 607 190 005, Andrzej: 606 266 663
Email:
gosia.joga@gmail.com
Strona internetowa:
www.starzyna.pl